Výstava vozidel Tatra v Muzeu DAF v Holandsku

V sobotu 1. října 2022 byla slavnostně otevřena výstava k výročí 125 let od zahájení výroby automobilů Tatra v DAF Museum v Eindhovenu. Z ČR a SR bylo zapůjčeno více než 15 kusů osobních a nákladních vozidel a několik desítek kusů modelů. Byl jsem požádán fabrikou Tatra o zapůjčení dvou mých vozidel a to Tatra 813 8×8 KOLOS a Tatra 2-148 NT. Souhlasil jsem, a tak 23.9. a 24.9.2022 odjely postupně obě Tatry do Kopřivnice, kam se Tatra KOLOS symbolicky vrátila přesně po 50ti letech od jejího narození v roce 1972. Do Kopřivnice se svezly i Tatry z Bratislavy a Brna a pak byly společně naloženy a vydaly se na cestu do Holandska. Ve středu 28.9. jsme se společně s kmenovým pracovníkem Tatry Ondrou O. vydali do Holandska tatry zaparkovat a jaká to náhoda, naložené kamiony jsme potkali na dálnici v Německu. Společně jsme pak dorazili do Fabriky DAF, kde byly tatry vyloženy a my jsme je už po vlastní ose dovezli přes město Eindhoven do Muzea DAF. Já jsem řídil samozřejmě svoje mazlíčky a k tomu ještě Tatru 815 dakarský hasičák.
V sobotu 1.10.2022 pak proběhlo slavnostní zahájení s pozvanými hosty, spojené s malou ukázkou historie 125 let výroby Tatra a slavnostním obědem.
Samozřejmě jsem měl před a během odvozu velké obavy jak vše dopadne, ale musím říci, že hlavně bezvadný, přátelský a pohodový přístup všech pracovníků DAF Muzea mě obav zbavil a velmi mile překvapil. Byl to krásný zážitek a krásně strávených několik dní. Takže na závěr všech moc děkuji, těším se třeba za půl roku na shledanou a všem můžu doporučit, jeďte se tam podívat. Stojí to za to a je to krásné Muzeum, nádherné exponáty, obrovská sbírka modelů a lidé v muzeu jsou neuvěřitelně přátelští, milí a ochotní.

« z 3 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *